TPS Salibandy ry valitsi uuden hallituksen

TPS Salibandy ry valitsi uuden hallituksen

TPS Salibandy käsitteli 30. syyskuuta järjestetyssä yhdistyksen vuosikokouksessa sääntömääräiset asiat. Vuosikokouksen yhteydessä seuralle valittiin uusi hallitus. Seuran puheenjohtajana jatkaa Kalle Hirvisuo ja hänen lisäkseen hallituksessa jatkavat Tapani Ekuri (vpj), Mikko Sokka, Jonne Saivosalmi sekä Timo Lindqvist.

Puheenjohtajana jatkava Kalle Hirvisuo on kiitollinen uusien jäsenien tulevasta panoksesta ja poisjäävien jäsenten yhdistyksen vuoksi tekemästä isosta työmäärästä.

– Tässä kohtaa haluan kiittää hallituksesta pois jääviä Sami Jalosta sekä Esa Pukeroa vastuunkantamisesta. He ovat intohimollaan sekä asiantuntemuksellaan olleet suureksi avuksi vaikeaksi muodostuneen kauden aikana.

Uusina jäseninä hallitukseen liittyvät tapahtumien ja myynnin parissa pitkään toimineet Elina Ylönen, Pasi Hurme ja Tiina Kailiala.

– Odotan innolla uusien jäsenten hallitukseen tuomaa energiaa ja ammattitaitoa. Lisäsimme hallituksen jäsenten määrää, koska halusimme tällaisena haastavana aikana saada mahdollisimman laajoja kontakteja yritysmaailmaan ja ennakkoluulottomiakin kehtitysideoita, Hirvisuo kommentoi.

– Olemme lisäksi rakentamassa seuran sisälle mustavalkoisen sydämen omaavista toimijoista erilaisia työryhmiä, jotka auttavat tapahtumien järjestämisessä ja kehittämisessä yhteistyössä hallituksen ja toimiston kanssa.