Valikko Sulje

Etusivu

UUTISET

TPS:n ja FBC Turun välillä pelaajaliikennettä siirtorajan kynnyksellä

TPS ja Divarin kärjessä porskuttava naapuriseura FBC Turku ovat tehneet muutamia pelaajasiirtoja tammikuun siirtoikkunan sulkeutuessa. TPS:n A-nuorten sekä U19-maajoukkueen maalivahti…

TPS N3 joukkue vahvistuu, kun Selina Ahti liittyy joukkueeseen

Selina Ahti liittyy TPS paitaan aivan siirtoajan umpeutuessa. Selina on pelanut viimeksi SPV naisten liigajoukkueessa, mutta polvivamma vei hänet pitkälle…

Ella ja Eliisa Alanko palaavat TPS paitaan

TPS N3 joukkue saa todella kovan luokan vahvistukset, kun Ella ja Eliisa Alanko pukevat TPS paidan päälleen monen vuoden tauon…

Miesten voittoputki katkesi – EräViikingit vahvempi kotonaan

Miesten edustusjoukkue kärsi kauden kolmannen kolmen pisteen tappionsa, kun sitä isännöinyt EräViikingit oli parempi 6-5(3-1,2-2,1-2) lukemin. TPS sortui myös lauantain…

Miehet selvisivät heikosta alusta – Indians kaatui Otahallilla

Miesten edustusjoukkueen heikko alku meinasi kostautua tänään Otahallilla, kun joukkue kohtasi Westend Indiansin kauden 18sta liigaottelussa. Kotijoukkue vei ensimmäisen erän…

Miehillä edessä haastava vierastupla pääkaupunkiseudulla

Miesten liigakausi jatkuu tulevana viikonloppuna kahdella vierasottelulla, kun ensiksi perjantaina se kohtaa Westend Indiansin Otahallilla Espoossa, kun taas lauantaina turkulaiset…

LIIGAMIEHET

Seuraava ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    TPS v Steelers
    23 tammi 2019 - 18:30
    Kupittaan palloiluhalli
    OSTA LIPUT

Edellinen ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    EräViikingit v TPS
    6 : 5
    12 tammi 2019 - 17:00
    RAPORTTI

MIESTEN SALIBANDYLIIGA RUNKOSARJA

JoukkueOV3V2T1H1H0TMPMMEP
Classic17160010138667249
SPV191300331831295542
TPS19113023122893341
Oilers201130151591085140
Happee18112014126923438
EräViikingit189401410192936
Nokian KrP18820171391172229
Indians1971029114111325
Steelers1962011092110-1823
LASB19600013100116-1618
Welhot183105978135-5716
OLS1841011282130-4815
Karhut2022021498176-7912
Koovee1802021468129-626

Tulevat ottelut

Päivämäärä Ottelu Aika Paikka Liput
23 tammi 2019 TPS v Steelers 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
27 tammi 2019 Classic v TPS 18:00
Tampere Areena
OSTA LIPUT
8 helmi 2019 TPS v SPV 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
9 helmi 2019 Karhut v TPS 18:00
Porin urheilutalo
OSTA LIPUT
13 helmi 2019 Oilers v TPS 18:30
Tapiolan urheiluhalli
OSTA LIPUT
26 helmi 2019 TPS v Happee 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
2 maalis 2019 TPS v Welhot 17:00
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT

LIIGANAISET

Seuraava ottelu

Ei otteluita järjestetty.

Edellinen ottelu

  • Liiganaiset
    Naisten runkosarja 
    TPS v NST
    8 : 1
    16 joulu 2018 - 15:00
    RAPORTTI

SOSIAALINEN MEDIA