Valikko Sulje

Etusivu

UUTISET

Jorma Fiskistä D- ja E-ikäluokkien valmennusvastaava kaudesta 2019-20 alkaen!

TPS Salibandy on tehnyt päätöksen lisätä valmennuspolkuunsa D- ja E- ikäluokille ikäluokkavastaavan kaudesta 2019-20 alkaen. Uuteen pestiin on rekrytoitu jo…

Toni Läntisestä A-nuorten päävalmentaja kaudelle 2019-2020

TPS Salibandy on nimennyt uuden valmennustiiminsä ensi kauden A-poikien joukkueeseen. Päävastuun valmennuksesta ottaa tällä kaudella B-nuorten päävalmentajana toimiva Toni Läntinen,…

Miesten hyvä vire jatkui Tapiolassa – Oilers kaatui tiukan taistelun päätteksi

Miehet jatkoivat hyviä otteitaan Salibandyliigassa myös keskiviikkona Tapiolan Urheiluhallilla, kun TPS kaatoi kovatasoisessa kamppailussa peräti kahdeksan edellistä kotiotteluaan voittaneen Esport…

Miehillä edessä runkosarjan viimeinen vierasottelu keskiviikkona Tapiolassa

Miesten Salibandyliigan runkosarjaa on TPS:n osalta pelaamatta enää kolme kierrosta ja sitä myöten panokset sarjan loppusijoitusten osalta ovat nyt suurimmillaan.…

Karhut jäivät jalkoihin toisessakin derbyssä

Miesten tuplaviikonloppu päättyi tänään Porissa selkeään 3-12(0-4,1-4,2-3) vierasvoittoon mustavalkoisia isännöineestä Porin Karhuista. Hieman verkkaisen alun jälkeen TPS otti ottelussa kuskin…

Kauden toinen länsirannikon derby tänään Porissa

Miesten edustusjoukkueen tuplaviikonlopun toinen ottelu pelataan tänään Porin Urheilutalolla klo 18:00 alkaen. Vastaan kauden toisessa länsirannikon derbyssä asettuu sarjanousija Porin…

LIIGAMIEHET

Seuraava ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    TPS v Happee
    26 helmi 2019 - 18:30
    Kupittaan palloiluhalli
    OSTA LIPUT

Edellinen ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    Oilers v TPS
    2 : 5
    13 helmi 2019 - 18:30
    RAPORTTI

MIESTEN SALIBANDYLIIGA RUNKOSARJA

JoukkueOV3V2T1H1H0TMPMMEP
Classic23220010181839867
TPS241530241491014853
SPV231600342131496451
Oilers2514
30261951365850
Happee231320261621263645
EräViikingit23104018124117739
Nokian KrP2310201101681531535
Indians241010211141138334
Steelers23630113110137-2725
Welhot24440511109167-5825
LASB23800015126136-1024
OLS23710114110165-5524
Karhut24220416114207-9314
Koovee2302021988174-866

Tulevat ottelut

Päivämäärä Ottelu Aika Paikka Liput
26 helmi 2019 TPS v Happee 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
2 maalis 2019 TPS v Welhot 17:00
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT

LIIGANAISET

Seuraava ottelu

  • Liiganaiset
    Naisten runkosarja 
    SSRA v TPS
    23 helmi 2019 - 15:00
    Kastellin monitoimitalo Oulu
    OSTA LIPUT

Edellinen ottelu

  • Liiganaiset
    Naisten runkosarja 
    Classic v TPS
    2 : 5
    10 helmi 2019 - 18:30
    RAPORTTI

NAISTEN SALIBANDYLIIGA RUNKOSARJA

JoukkueOV3V2H1H0TMPMMEP
PSS171121384453938
SB-Pro161101496582834
SSRA1711006101792233
Koovee161100578681133
EräViikingit161000691672430
TPS17900889741527
Pelicans SB1671087087-1723
Classic1761198282021
ÅIF161021349106-575
NST160101541115-742

SOSIAALINEN MEDIA