Hannu Fälden TPS:n maalivahtivalmentajaksi – “Auttanut lukuisia maalivahteja urallaan”

Hannu Fälden TPS:n maalivahtivalmentajaksi – “Auttanut lukuisia maalivahteja urallaan”

TPS ja Hannu Fälden ovat sopineet monivuotisesta yhteistyöstä. Fälden tulee vastaamaan TPS:n maalivahtivalmennuksen toteuttamisesta, kehittämisestä sekä valmennuksen organisoimisesta. 

Fälden toimii samalla seuran muiden maalivahtivalmentajien esimiehenä ja ohjaajana. Fälden valmentaa itse seuran A-C -ikäluokan maalivahteja sekä rakentaa ja päivittää samalla seuran maalivahtilinjaa. Fäldenin sopimus on mallia 1+1+1, eli tavoitteena on pitkäjänteinen yhteistyö.

”Olen erityisen tyytyväinen siitä, että saimme seuraan laadukkaan ja kokeneen maalivahtivalmentajan. Toivotan ilolla Hannun tervetulleeksi takaisin mustavalkoisiin! Hannulla on paljon näkemystä ja pitkä kokemus maalivahtivalmentajana alueellamme. Hän on auttanut lukuisia maalivahteja eteenpäin urallaan ja löytyyhän edustusjoukkueemmekin tolppien välistä hänen valmentamansa Oskari Fälden”, toteaa iloinen valmennuspäällikkö Michael Fager. 

Fälden on jo aloittanut työskentelyn TPS:n maalivahtivalmennuksessa.