Valikko Sulje

Etusivu

UUTISET

Suomen alle 19-vuotiaiden poikien maajoukkue Ruotsi-otteluihin julkistettu – mukana kolme TPS-pelaajaa

Suomen alle 19-vuotiaiden poikien maajoukkue Tampereella 3.-4.2. pelattaviin maaotteluihin Ruotsia vastaan on valittu. Suomen alle 19-vuotiaiden poikien maajoukkue helmikuun ensimmäisenä…

TPS:lle kova vahvistus – Teemu Aaltonen palaa Salibandyliigaan

TPS:n miesten liigajoukkue vahvistuu uuden vuoden kunniaksi kovan luokan pelimiehellä, kun pitkän sairastelun jälkeen takaisin pelikuntoon ehtinyt Teemu Aaltonen, 29,…

Kapteeni Saario johdatti naiset vierasvoittoon

Tepsittärien Jyväskylän reissu tuotti haluttua tulosta – voitto O2:sta lukemin 5-11 ja kaksi pistettä bussin kyytiin. Ottelun kapellimestarina toimi Jenna Saario tehoin 1+5, ja laidoilta…

Kevätkausi käyntiin comebackilla ja vierasottelulla

Tepsittärillä on sunnuntaina edessä vierasreissu Jyväskylään, kun liigan kevätkierros avataan O2:sta vastaan. Edellinen keskinäinen ottelu päättyi Turussa lukemiin 12-2, mutta…

Tigerseilla oma blogi

Tigersin vanhemmat pääsevät kirjoittamaan, kun ilmoittaa sähköpostinsa nettivastaavalle: arwokas@icloud.com Blogi: tigers05.blogspot.fi

LIIGAMIEHET

Seuraava ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    TPS v Happee
    26 helmi 2019 - 18:30
    Kupittaan palloiluhalli
    OSTA LIPUT

Edellinen ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    Oilers v TPS
    2 : 5
    13 helmi 2019 - 18:30
    RAPORTTI

MIESTEN SALIBANDYLIIGA RUNKOSARJA

JoukkueOV3V2T1H1H0TMPMMEP
Classic23220010181839867
TPS241530241491014853
SPV231600342131496451
Oilers241330261851295547
Happee231320261621263645
EräViikingit23104018124117739
Indians241010211141138334
Nokian KrP229201101601491132
Steelers22630112103127-2425
Welhot23440510104159-5525
LASB23800015126136-1024
OLS22610114102160-5821
Karhut24220416114207-9314
Koovee2202021884166-826

Tulevat ottelut

Päivämäärä Ottelu Aika Paikka Liput
26 helmi 2019 TPS v Happee 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
2 maalis 2019 TPS v Welhot 17:00
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT

LIIGANAISET

Seuraava ottelu

  • Liiganaiset
    Naisten runkosarja 
    SSRA v TPS
    23 helmi 2019 - 15:00
    Kastellin monitoimitalo Oulu
    OSTA LIPUT

Edellinen ottelu

  • Liiganaiset
    Naisten runkosarja 
    Classic v TPS
    2 : 5
    10 helmi 2019 - 18:30
    RAPORTTI

NAISTEN SALIBANDYLIIGA RUNKOSARJA

JoukkueOV3V2H1H0TMPMMEP
PSS171121384453938
SB-Pro161101496582834
SSRA1711006101792233
Koovee161100578681133
EräViikingit161000691672430
TPS17900889741527
Pelicans SB1671087087-1723
Classic1761198282021
ÅIF161021349106-575
NST160101541115-742

SOSIAALINEN MEDIA