A-tyttöjen uusi kausi käyntiin 25.4. – katso try-out ajat täältä!

A-tyttöjen uusi kausi käyntiin 25.4. – katso try-out ajat täältä!

TPS:n A-tyttöjen uusi kausi käynnistyy keskiviikkona 25.4. Leaf Areenalla järjestettävällä avauspalaverilla klo 18:00. Palaveri järjestetään Areenan toisessa kerroksessa sijaitsevassa TPS:n toimistotiloissa. Paikalla on valmentaja Mikko Lehto joka kertoo kevään ja tulevan kauden treenaamisesta sekä seuran hallinnon edustaja joka kertoo tulevaisuuden näkymistä sekä kauden talouspuolen suunnittelusta.

Ensimmäinen virallinen lajitreeni järjestetään torstaina 3.5. klo 18:00, jolloin kokoontuminen jälleen seuran toimistolle. Treeniputki jatkuu sitten heti perjantaina 4.5., jolloin kokoontuminen Areenan yläkertaan klo 17:15.

Lisätietoja ja uusien pelaajien ilmoittautumiset valmentaja Mikko Lehdolle:

mikko.o.lehto@gmail.com / 040 5368 807