Valikko Sulje

Etusivu

UUTISET

TPS:lle lentävä startti uudessa kotihallissa

TPS:n uusi kotihalli avattiin tyylillä, kun turkulaiset voittivat Seinäjoen Peliveljet maalein 10-7. Maali-ilotteluksi yltyneessä ottelussa myös SPV-leirillä oli aihetta juhlaan.…

Painiottelu Porvoossa päättyi vasta jatkoajalla – Nordlundille punainen kortti

PSS oli kotonaan tyly emäntä, ja piti kaksi pistettä kotonaan Noona Björkmanin jatkoaikamaalin turvin. Ottelu päättyi lukemiin 2-1 ajassa 64:15, ja tepsittärille tästä mukaan…

Pisteitä jaossa Porvoossa

Tepsittärillä on jälleen edessään reissuviikonloppu, kun huomenna pisteitä lähdetään hakemaan PSS:lta Porvoosta. Viimeksi joukkueet kohtasivat sarjan avausottelussa syyskuussa, ja vierailija…

TPS – SPV -ottelun ennakko- ja infopaketti

TPS:n miesten salibandyliigajoukkue pääsee tulevana lauantaina pelaamaan ensimmäisen ottelunsa uudessa kotihallissaan, vastavalmistuneessa Kupittaan palloiluhallissa. Kuudentena sarjataulukossa oleva kotijoukkue lähtee otteluun…

Suomen alle 19-vuotiaiden poikien maajoukkue Ruotsi-otteluihin julkistettu – mukana kolme TPS-pelaajaa

Suomen alle 19-vuotiaiden poikien maajoukkue Tampereella 3.-4.2. pelattaviin maaotteluihin Ruotsia vastaan on valittu. Suomen alle 19-vuotiaiden poikien maajoukkue helmikuun ensimmäisenä…

TPS:lle kova vahvistus – Teemu Aaltonen palaa Salibandyliigaan

TPS:n miesten liigajoukkue vahvistuu uuden vuoden kunniaksi kovan luokan pelimiehellä, kun pitkän sairastelun jälkeen takaisin pelikuntoon ehtinyt Teemu Aaltonen, 29,…

LIIGAMIEHET

Seuraava ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    TPS v Steelers
    23 tammi 2019 - 18:30
    Kupittaan palloiluhalli
    OSTA LIPUT

Edellinen ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    EräViikingit v TPS
    6 : 5
    12 tammi 2019 - 17:00
    RAPORTTI

MIESTEN SALIBANDYLIIGA RUNKOSARJA

JoukkueOV3V2T1H1H0TMPMMEP
Classic17160010138667249
SPV191300331831295542
TPS19113023122893341
Oilers201130151591085140
Happee18112014126923438
EräViikingit189401410192936
Nokian KrP18820171391172229
Indians1971029114111325
Steelers1962011092110-1823
LASB19600013100116-1618
Welhot183105978135-5716
OLS1841011282130-4815
Karhut2022021498176-7912
Koovee1802021468129-626

Tulevat ottelut

Päivämäärä Ottelu Aika Paikka Liput
23 tammi 2019 TPS v Steelers 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
27 tammi 2019 Classic v TPS 18:00
Tampere Areena
OSTA LIPUT
8 helmi 2019 TPS v SPV 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
9 helmi 2019 Karhut v TPS 18:00
Porin urheilutalo
OSTA LIPUT
13 helmi 2019 Oilers v TPS 18:30
Tapiolan urheiluhalli
OSTA LIPUT
26 helmi 2019 TPS v Happee 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
2 maalis 2019 TPS v Welhot 17:00
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT

LIIGANAISET

Seuraava ottelu

Ei otteluita järjestetty.

Edellinen ottelu

  • Liiganaiset
    Naisten runkosarja 
    TPS v NST
    8 : 1
    16 joulu 2018 - 15:00
    RAPORTTI

SOSIAALINEN MEDIA