Valikko Sulje

Etusivu

UUTISET

Vuosi 2018 huipentuu miesten osalta Seinäjoella – SPV-TPS lauantain herkkupalana Ruudussa

Miesten liigasyksyn viimeinen kamppailu TPS:n osalta käydään huomenna Seinäjoella, kun TPS matkustaa SPV:n vieraaksi Seinäjoki Areenalle. Kyseessä on kotijoukkueen juhlaottelu,…

Junnuarpa-2018 päävoiton voittonumero on nyt selvillä!

Kuluneena syksynä jäsenistömme myymän TPS-junnuarvan päävoitto on nyt arvottu Turun poliisilaitoksella. Päävoittoon oikeuttaneen arvan voittonumero on 3970. TPS onnittelee voittajaa!…

TPS vei torstai-illan trillerin nimiinsä – Hautamäki ratkaisi kotivoiton jatkoajalla

Salibandyliigan ainoa torstai-illan kamppailu ei taatusti jättänyt reilua 800 päistä turkulaisyleisöä kylmäksi, kun kotijoukkue TPS nousi tiukasta ahdingosta upeaan 5-4(0-2,1-1,3-1,1-0)jatkoaikavoittoon…

Torstaina luvassa huippukamppailu – TPS ja Nokia tarjoavat viihdettä välipäivien ohjelmistoon

Joulun pyhät alkavat olla takanapäin ja niinpä myös Miesten Salibandyliiga palaa tauoltaan huomenna torstaina, kun TPS isännöi Kupittaan Palloiluhallilla Nokian…

TPS toivottaa hyvää joulua kaikille! – katso toimiston loma-ajat täältä

TPS Salibandyn toimiston väki toivottaa hyvää ja rauhallista joulua sekä onnellista uutta vuotta koko salibandyperheelle! Toimistomme väki lomailee joulun ja…

TPS mukana tekemässä salibandyhistoriaa – Elite-seuraprojekti starttaa 1.1.2019

Suomen Salibandyliitto ja Eerikkilä Sport & Outdoor Resort ovat valinneet ensimmäiset neljä seuraa MAAJOUKKUETIE FBA -pelaajakehityskonseptin Elite-ohjelmaan, joka starttaa 1.1.2019.…

LIIGAMIEHET

Seuraava ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    TPS v Steelers
    23 tammi 2019 - 18:30
    Kupittaan palloiluhalli
    OSTA LIPUT

Edellinen ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    EräViikingit v TPS
    6 : 5
    12 tammi 2019 - 17:00
    RAPORTTI

MIESTEN SALIBANDYLIIGA RUNKOSARJA

JoukkueOV3V2T1H1H0TMPMMEP
Classic17160010138667249
SPV191300331831295542
TPS19113023122893341
Oilers201130151591085140
Happee18112014126923438
EräViikingit189401410192936
Nokian KrP18820171391172229
Indians1971029114111325
Steelers1962011092110-1823
LASB19600013100116-1618
Welhot183105978135-5716
OLS1841011282130-4815
Karhut2022021498176-7912
Koovee1802021468129-626

Tulevat ottelut

Päivämäärä Ottelu Aika Paikka Liput
23 tammi 2019 TPS v Steelers 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
27 tammi 2019 Classic v TPS 18:00
Tampere Areena
OSTA LIPUT
8 helmi 2019 TPS v SPV 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
9 helmi 2019 Karhut v TPS 18:00
Porin urheilutalo
OSTA LIPUT
13 helmi 2019 Oilers v TPS 18:30
Tapiolan urheiluhalli
OSTA LIPUT
26 helmi 2019 TPS v Happee 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
2 maalis 2019 TPS v Welhot 17:00
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT

LIIGANAISET

Seuraava ottelu

Ei otteluita järjestetty.

Edellinen ottelu

  • Liiganaiset
    Naisten runkosarja 
    TPS v NST
    8 : 1
    16 joulu 2018 - 15:00
    RAPORTTI

SOSIAALINEN MEDIA