Valikko Sulje

Etusivu

UUTISET

Tepsittäret kohti vuoden ensimmäistä ottelua

Kevätkausi pyörähtää naisten osalta käyntiin kotiottelulla Tampereen Kooveeta vastaan. Edellisestä ottelusta on vierähtänyt jo tovi, kun viimeksi pisteistä miteltiin 16.12. NST:tä vastaan. Joulun alla aikaa oli varattu sekä levolle että harjoittelulle.

Miesten voittoputki jatkuu – sitkeä OLS kaatui Kupittaalla

Miesten edustusjoukkue kasvatti voittoputkensa jo viiteen otteluun, kun se kaatoi Kupittaalla vierailleen Oulun Luistinseuran 7-3 (2-1,2-1,3-1) lukemin. Erittäin hyvin taistellut…

Ilmoittautuminen kevään harrasteryhmiin on nyt avoinna!

TPS Salibandyn harrastetoiminta palaa joulutauolta ensi viikosta alkaen syyskaudelta tutuin aikatauluin. Toiminta tähtää innostamaan ja motivoimaan lapsia sekä nuoria liikkumaan…

Uusi vuosi käyntiin huippuottelulla – TPS-OLS sunnuntaina Kupittaalla

Miesten liigataival jatkuu tulevana sunnuntaina Kupittaan Palloiluhallilla, kun TPS isännöi Oulun Luistinseuraa klo 16:00 alkavassa kamppailussa. Edelliset neljä kamppailuaan voittaneet…

Vuosi 2018 sai upean päätöksen – Hoikkasen soolo kaatoi SPV:n jatkoajalla!

Miesten edustusjoukkue pelasi kauden parhaan viikkonsa sopivaan kohtaan, kun se kaatoi muutaman päivän sisään Nokian KrP:n ja SPV:n loistavien taistelujen…

LIIGAMIEHET

Seuraava ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    TPS v Steelers
    23 tammi 2019 - 18:30
    Kupittaan palloiluhalli
    OSTA LIPUT

Edellinen ottelu

  • Liigamiehet
    Miesten runkosarja 
    EräViikingit v TPS
    6 : 5
    12 tammi 2019 - 17:00
    RAPORTTI

MIESTEN SALIBANDYLIIGA RUNKOSARJA

JoukkueOV3V2T1H1H0TMPMMEP
Classic17160010138667249
SPV191300331831295542
TPS19113023122893341
Oilers201130151591085140
Happee18112014126923438
EräViikingit189401410192936
Nokian KrP18820171391172229
Indians1971029114111325
Steelers1962011092110-1823
LASB19600013100116-1618
Welhot183105978135-5716
OLS1841011282130-4815
Karhut2022021498176-7912
Koovee1802021468129-626

Tulevat ottelut

Päivämäärä Ottelu Aika Paikka Liput
23 tammi 2019 TPS v Steelers 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
27 tammi 2019 Classic v TPS 18:00
Tampere Areena
OSTA LIPUT
8 helmi 2019 TPS v SPV 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
9 helmi 2019 Karhut v TPS 18:00
Porin urheilutalo
OSTA LIPUT
13 helmi 2019 Oilers v TPS 18:30
Tapiolan urheiluhalli
OSTA LIPUT
26 helmi 2019 TPS v Happee 18:30
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT
2 maalis 2019 TPS v Welhot 17:00
Kupittaan palloiluhalli
OSTA LIPUT

LIIGANAISET

Seuraava ottelu

Ei otteluita järjestetty.

Edellinen ottelu

  • Liiganaiset
    Naisten runkosarja 
    TPS v NST
    8 : 1
    16 joulu 2018 - 15:00
    RAPORTTI

SOSIAALINEN MEDIA